תפריט דיאטה לקיץ הוא ללא ספק אחד התפריטים המבוקשים בקרב ישראלים רבים.

לקראת עונת הקיץ שוב מתעוררת הדילמה המוכרת כיצד ניתן לדגם את גופנו לקראת עונת הרחצה ולהשיל מגופינו את עודפי השומנים שאנו סוחבים עמנו עוד מן החורף.

אם כן, אנו כבר יודעים כי אין פיתרון קסם לבעיית ההשמנה וכי אם ברצוננו להסיר את הקילוגרמים העודפים עלינו להיכנס למשטר דיאטות ופעילות גופנית מתאימה.

אז לאחר שהפנמנו כי אין ברירה ועלינו לפצוח בדיאטה מהירה כיצד נדע איזה סוג של תפריט דיאטה לקיץ מתאים לנו ?

במאמר הבא ננסה להשיב על שאלה זו באמצעות טיפים ועצות להרזיה בטוחה בעונת הקיץ החמה הבאה עלינו לטובה, וכן נציג למענכם תפריט דיאטה לקיץ מומלץ במיוחד.

החוקים של אתר דיאטה בקלות:

החוק הראשון: יש להכיר בחולשותינו הגסטרונומיות בעונת הקיץ ולדעת כיצד ניתן לפתור אותן.

במסגרת החוק הראשון ולמען הצלחת תפריט דיאטה לקיץ, עלינו תחילה לזהות את המכשולים העלולים לחבל במאמצי הדיאטה, להבין מהיכן הם נובעים וכיצד ניתן לטפל בו.

אחת הבעיות הנפוצות בקרב אנשים המעוניינים לרזות בקיץ היא העובדה הפשוטה כי במהלך חופשת הקיץ קשה לנו לאכול ארוחות מסודרות. כך אנו מוצאים את עצמנו ניצבים אל מול מסכת של נשנושים בלתי פוסקים החורגים מכמות הקלוריות המותרת לנו.

אי לכך ובהתאם לזאת מומלץ לאכול ארוחות מסודרות וקלילות (כגון: מוזלי רזה לבוקר, סלט גדול עם לחם קלמלא, חביתה וסלט לערב ונשנושי פירות או ירקות בין הארוחות).

ובאשר לתשוקה הבלתי פוסקת למתוקים, עלינו תחילה להבין כי הדבר נובע מהעובדה הפשוטה כי מאכלים מתוקים מצננים את גופינו (זאת לפי תורות רפואה עתיקות). הפתרון שלנו לבעיית המתוקים הוא כדלקמן: במידה ואתם מרגישים רצון עז למתוק דגלו באחת מן הדרכים הבאות:

  • החליפו שוקולד, ארטיקים או גלידות בפירות מתוקים וזכרו כי גם כאן צריך להקפיד לא לצרוך יותר מארבע מנות פרי ביום.
  • במידה ובכל זאת אינכם יכולים לוותר על גלידות ושוקולדים העדיפו את אלו הדיאטטיים והקפידו לצרוך מנות קטנות ומבוקרות למשל: פרוסה אחת של עוגהעוגיהכדור גלידה.

החוק השני: שתו מים לרוויה

במסגרת החוק השני ובעיקר בתקופת הקיץ החמה בה גופינו מאבד הרבה נוזלים, חשוב להקפיד על שתיית מים מרובה. לפיכך, הקפידו כי תפריט דיאטה לקיץ יכלול לפחות 10 כוסות של מים ביום, וכמובן הרחיקו מיצים ממותקים מעל פיותיכם, שכן היחס בין כמות הנוזלים המזערית ובין כמות הסוכר האסטרונומית הנמצאת במיץ היא אשר תחבל בעיקרון של תפריט דיאטה לקיץ ובתהליך ההרזיה שלכם.

החוק השלישי: אם ברצונכם להשיל קילוגרמים מעל גופכם תתחילו "להזיז" את גופכם...

בעניין הזה לא תוכלו להתחמק שכן אם ברצונכם להאיץ את תהליך ההרזייה, לסייע לתהליך חילוף החומרים בגוף, לחטב את גופכם ולהרגיש טוב עם עצמכם, פעילות גופנית היא חלק עיקרי מהתפריט.

אז די לעצלנות, תפסו פיקוד ואחריות על גופכם ובחרו בענף ספורט ה"קרוב אל ליבכם", לרבות: שחייה, הליכה, ריצה, ריקודים, אירובי, ספינינג, חדר כושר ועוד. ותתחילו להזיע. שכן הגמול על המאמץ הפיזי משתלם. כמובן רצוי להקפיד על תפריט דיאטה לקיץ מסודר שיתמוך בתהליך ההרזייה.

החוק הרביעי: התאימו לכם תפריט דיאטה לקיץ באמצעות דיאטנית קלינית

אף על פי כי ניתן לאמץ תפריט דיאטה לקיץ מהאינטרנט או מספרי דיאטה, חשוב ומומלץ להתאים לעצמכם תפריט דיאטה לקיץ אישי על ידי דיאטנית שתוכל להרכיב לכם תפריט אישי המסתמך על נתונים פיזיים, העדפות אישיות ומצבכם הבריאותי. בצורה כזאת סביר להניח כי תצלחו כל תפריט דיאטה לקיץ.

כפי שציינו בתחילת המאמר נציג בפניכם תפריט דיאטה לקיץ מובחר.

תפריט דיאטה לקיץ המונה 1,200 קלוריות בלבד:

  • ארוחת בוקר: חצי כוס דגני בוקרשלוש כפות מוזלי עם יוגורט דל שומן או חצי כוס חלב רזה ומנת פרי לרבות: בננה או כוס תותים.
  • ארוחת עשר: חצי כוס גלידה דלת שומן או מעדן דיאטטי או כוס סלט פירות.
  • ארוחת צהריים: חצי כוס פסטה עם טונה במים רצועות חזה מוקפצות על מצע של סלט ירקות גדול או בטטה וירקות אפויים בתנור יחד עם חזה עוף דג בתנור וסלט ירקות.
  • ארוחת ארבע: שתי פירות שלגון דיאט ארבע פירכוני אורז עם דבש.
  • ארוחת ערב: חביתה עם סלט ירקות ושתי פרוסות לחם קל עם שתי כפות חומוסטחינהגבינה צהובה לייט.
  • ארוחת לילה: מעדן דיאטשלגון דיאט פרוסה של לחם קל עם כפית ריבה.

לסיכום, אם ברצונכם להכין את גופכם לקראת הקיץ מלאו אחר הוראות תפריט דיאטה לקיץ זה והשילו את המשקל העודף בצורה מבוקרת.