לבשל מתכונים דיאטטים בבית

השמירה על הבריאות ועל משקל תקין כוללת הכנה של מאכלים דיאטטיים בבית. לצורך כך רצוי שיהיה מטבח מאובזר, שכולל את כל הציוד הנחוץ להכנת המטעמים המושלמים.

אבזור של המטבח

בחנויות המקצועיות לכלי מטבח אפשר לקנות בשנים האחרונות פריטים איכותיים ביותר אשר חלקם מיובאים מחו"ל ומקצתם מיוצרים בישראל. הציוד המתקדם הוא בטיב מעולה ומיוצר מחומרים ידידותיים לסביבה ולכן הבישול והטיגון באמצעות המוצרים הללו, יוצר תוצאות מדהימות. כל מי שמתנסה בשימוש בסירים ובמחבתות מהדגמים השחורים החדשים, מודע לטעמם המשובח של המאכלים, לעומת השימוש בסירים מהדור הישן.

בנוסף לכך, אפשר להשתמש כעת באופציות שונות של סכיני מטבח אשר כל אחד מהם הוא ייעודי למטרות ספציפיות. כך משתמשים בסכין חד ונוח לשימוש עבור חיתוך הירקות כמו תפוחי האדמה, סכין אחר שהוא בעל להב המותאם לחיתוך בשר ומבצע זאת באופן חלק וקל וסכיני שף מקצועיים לשימוש השוטף במטבח.

הכנת מאכלים דיאטטיים

לארוחת הבוקר חותכים באמצעות סכיני מטבח כמו סכין משוננת פרוסות של לחם איכותי בעל מרקם קשה ומורחים עליהן טחינה מעולה ומניחים פרוסות של אבוקדו רך. בארוחת הצהרים אפשר לבחור בין כמה מתכונית כמו מרק כרוב שמסייע מאד לדיאטה, תפוח אדמה אפוי בקליפתו בתוספת סלט מרשים של ירקות טריים קצוצים עם שמן זית. לחלופין אפשר לבשל אורז בסמטי בטיב מעולה ולאכול אותו עם תוספת של אפונה וגזר מבושלים. כאשר מבשלים זאת עם התבלינים המתאימים מדובר בשילוב מנצח ומשביע.

אוהבי הבשר ייהנו מאנטריקוט עסיסי אשר יוכן על פלנצ'ה או על מחבת פסים. עם מלח גס הבשר יוכן בדרגה הרצויה, מדיום או well done  וסלט חסה הוא הסלט האולטימטיבי עם שמן זית בכבישה קרה שיוגש כתוספת לסטיק.

בארוחת הערב רצוי לאכול מעט ובשעה מוקדמת, לכן בני הבית נהנים מהכנה של סלט ירקות באמצעות סכיני מטבח משלל הירקות העונתיים במגוון צבעים, עם לימון, שמן זית ותוספות מעניינות כמו עשבי תיבול. אפשר לשלב זאת עם ביצה וליהנות ממנה משביעה שהיא אהובה מאד, לאור הגיוונים הרבים האפשריים של הירקות הטריים.

ארוחות ביניים במטבח

מי שנכנס למטבח כדי לנשנש בין הארוחות בוחר בדרך כלל ליהנות מפירות יבשים כמו תמרים, אגוזים או שקדים במידה הנורמטיבית, או יוגורט איכותי. בדרך זו מקפידים על תזונה נכונה לאורך כל השנה, שומרים על המשקל ונהנים מאורח חיים בריא.