תוכן [ הסתר ]

מרגישים שהמשקל שלכם לא משתנה למרות כל הניסיונות שלכם להוריד אותו? הלכתם לדיאטנים ותזונאיות ואף אחד מהם לא הצליח לעזור לכם להוריד את המשקל העודף? אנשים רבים יפנו לניתוחי הרזיה כפתרון לבעיותיהם. למרות שיש יתרונות ניתוחים רבים, יש לו גם חסרונות שכדאי לתת עליהם את הדעת.

יתרונות ניתוחים להרזיה

ניתוחי הרזיה יכולים להבטיח הורדת משקל באמצעות ניתוח מעקף תריסריון, מעקף קיבה, הצרת קיבה ושרוול הקיבה. הצרת קיבה (או קיצור קיבה) הוא כמובן הניתוח הכי ידוע, והוא כולל התקנת טבעת מתכווננת שדואגת להפרשת נוזל היוצר תחושת שובע מוקדמת ומונעת מאיתנו לאכול יותר מכפי שאנחנו צריכים. כשאנחנו לא רעבים אנחנו אוכלים פחות ולכן הניתוח הזה יעזור לנו לנצח את התיאבון; ולהרזות.

הניתוחים האחרים כוללים התערבות גדולה יותר במערכת של הגוף ולכן יש בהם סכנה מסוימת אבל הם גם יעילים הרבה יותר. היתרון שלהם הוא שהם ממזערים את גורמי ההשמנה משמעותית וכן מבטיחים שמירה על הירידה במשקל לאורך זמן רב.

יתרונות ניתוחים כאלו ברורים כשהם נעשים יחד עם הקפדה על חוקי הדיאטה שניתנים לנו לאחריהם, הם היכולת להקטין את המשקל שלנו בצורה דרמטית, במיוחד אם אנחנו סובלים מהשמנת יתר המסכנת את בריאותנו.

חסרונות ניתוחי הרזיה

ניתוח הוא אף פעם לא משהו שצריך לגשת אליו בקלות. בסופו של דבר, מדובר בהתערבות במערכות הפנימיות שלנו, וגם אם הניתוח הולך חלק וללא זיהומים ותקלות, עדיין מדובר בהתעסקות שאם אפשר להימנע ממנה - מוטב כך.

יש לזכור כי שום ניתוח הרזיה לא יעזור לנו במלוא ההיקף שלו אם אנחנו נמשיך לאכול כפי שאכלנו בעבר. כולנו מכירים את האדם שעבר ניתוח קיצור קיבה וממשיך לאכול כמויות גדולות של אוכל למרות תחושת השובע - ואף מיצי הקיבה שעולים לו כשהוא עושה כן. הרזיה אמיתית דורשת שינוי נפשי ולא שינוי פיזי.

הניתוחים המורכבים יותר מאשר הצרת קיבה יש בהם סכנות גדולות לבריאותנו. חלקם, למשל, דורשים התמסרות מוחלטת לדיאטה מסוג מאוד מסוים לכל חיינו - ניתוח מעקף תריסריון, למשל, יכפה עלינו לאכול בשר אדום לכל שארית חיינו.

אם נחליט פתאום שברצוננו להיות צמחוניים, או אף טבעונים, לא נוכל לעשות זאת בגלל הניתוח. בנוסף, הסכנה של דימומים, היווצרויות של כיבים, סכנה של בקע (הרנייה), מחסור בחלבונים וסיבוכים רפואיים רבים נוספים הם שיקול שאסור להתעלם ממנו כשאנחנו מחליטים ללכת על ניתוחי הרזיה.

ולסיכום

בסופו של יום, ניתוחי הרזייה יכולים להיות יעילים ביותר, אבל רק אם אנחנו משלבים אותם עם דיאטה נכונה ועם היצמדות להוראות הרופא המטפל. מומלץ להתייעץ עם הרופא המטפל שלנו גם על יתרונות ניתוחים שונים לפני שאנחנו פועלים. כדאי אפילו להיכנס לדיאטה קפדנית לפני שאנחנו בוחרים בניתוח עצמו - כדי להרגיל את עצמנו לויתורים שנצטרך לעשות באכילה שלנו לאחר הניתוח משנה החיים.