תוכן [ הסתר ]

מכשירי כושר ביתיים לשיפור הכושר גופני ולהפחתה במשקל

המודעות לאורח חיים בריא ולשמירה על משקל מאוזן תפסה תאוצה בשנים האחרונות. אוכל אורגני, תזונה המבוססת על שייקים ועוד שלל רעיונות וטרנדים ירדו אל העולם. לצד הדאגה לתזונה נכונה, גם לשמירה על כושר גופני יש השפעה גדולה מאוד על איכות החיים, על אורח החיים ועל המשקל. מחקרים מראים, שמספיקה פעילות גופנית של חצי שעה ביום במשך 3 ימים בשבוע, על מנת להאריך חיים.

מכשירי כושר ביתיים – מה זה אומר?

כדי לשמור על אורח חיים בריא מומלץ להתמיד בפעילות גופנית. בעבר, מנוי לחדר כושר היה כמעט דבר בסיסי עבור מתאמנים בכל הרמות. כיום, כבר לא צריך להירשם לחדר הכושר ולשלם מאות שקלים בחודש. מכשירי כושר ביתיים מציעים אלטרנטיבה מעולה עבור מי שרוצה להתאמן בנוחות שלו. בכך, אין צורך להתאים את עצמכם לשעות הפתיחה של חדרי הכושר או להמתין לזמינות המכשירים. ניתן להתאמן בזמן שמתאים לכם, בקצב המועדף עליכם ובפרטיות שלכם. יתרה מכך, ידוע שכשמכניסים מכשיר כושר הביתה, כל בני הבית נדבקים ומשנים את אורח חייהם לטובה.

מכשירי הכושר הביתיים הטובים ביותר

  • מולטי טריינר - מולטי טריינר הוא מכשיר כושר-רב פעולה, המדמה כמעט במדויק אימון בחדר הכושר. מדובר במכשיר המתאים לכל סוגי המתאמנים מכיוון שמאפשר לבחור רמות אימון שונות. למעשה, מכשיר המולטי טריינר הוא מכשיר המורכב ממספר מכשירים קטנים, כדוגמת מוט משקולות, כרית כיפוף לאימון שרירי הרגליים ומשקולות לידיים. היתרון המרכזי במולטי טריינר הוא בכך שהוא עובד על קבוצות שרירים גדולות – שרירי החזה, הגב, הידיים והרגליים. את המולטי טריינר ניתן למצוא בטווח מחירים שנע בין 2,000 ₪ ועד ל-10,000 ₪ - תלוי במרכיבי המכשיר.
  • הליכון - הליכון הוא מכשיר הכושר הביתי הפופולרי ביותר. הוא מגיע במגוון של גדלים ודגמים, וניתן לבחור האם לבצע בו פעילות של הליכה, הליכה מהירה או ריצה. בנוסף למהירות המשטח, ניתן לבחור להגדיל את השיפוע, מה שידמה הליכה או ריצה בעליה. בהליכון ניתן לקבל אינפורמציה רבה אודות מספר הקלוריות שנשרפו, מידע על הדופק וכן לבנות תוכניות אימון שיסייעו כדי להשיג את המטרות. פעולת ההליכה נחשבת לפעילות גופנית מהמומלצות ביותר, היות ושומרת על המפרקים, משפרת את זרימת הדם וסיבולת לב-הריאה ושומרת על משקל גוף תקין. הליכון ביתי תוכלו למצוא במחירים שנעים החל מ-3,000 ₪ ומעלה – ככל שההליכון משודרג ומציע פונקציות דיגיטליות רבות יותר, כך מחירו יהיה יקר יותר.
  • ספת כושר - ספת כושר, כשמה כן היא, היא ספה המאפשרת אימוני משקולות במצב של ישיבה ושכיבה וכן אימונים כדוגמת כפיפות בטן וכפיפות גב. הספה מגיעה במגוון של גדלים ואורכים, בעלת אפשרות כיוונון בהתאם לגובה המתאמן ועשויה מחומר איכותי ואורטופדי אשר שומר על הגב מפציעות. את ספת הכושר ניתן להשיג בטווח מחירים של 200 עד 1,500 ₪.
  • אופני כושר - אופני כושר הם מכשיר פופולרי מאוד, ואחד היתרונות שלו הוא שמדובר במכשיר קטן יחסית וניתן להציב אותו גם בבתים קטנים. אופני הכושר מדמים רכיבה על אופניים בדרך עירונית, לעומת אופני ספינינג המדמים רכיבת שטח מקצועית. באופניים ניתן לבחור רמות קושי שונות הגורמות להתנגדות של הפדלים ובכך להפעלת כוח גדול יותר מצד השרירים. חשוב לשים לב, שהשימוש במכשיר זה מתאים לאנשים בעלי סיבולת לב ריאה מפותחת. המכשיר עובד על שרירים הרגליים. אופני הכושר נחשבים לזולים ביחס למכשירים אחרים, וניתן למצוא אותם החל מ-700 ₪ לדגמים בסיסיים.
  • אליפטיקל - אליפטיקל הוא מכשיר כושר אירובי, המדמה פעולת ריצה, הליכה ורכיבה. בחדרי הכושר נהוג לקרוא לו "סקי", היות ויש לו גם מוטות אחיזה בידיים וגם משטחים להניח עליהם את כפות הרגליים. ההבדל בין מכשיר האליפטיקל לבין ההליכון נעוץ בכך שבאילפטיקל הרגליים לא נדרשות "לנחות" על משטח בזמן הדריכה, ולכן אין כל סיכון בזעזוע למפרקי הרגליים. יחד עם זאת, אימון באליפטיקל נחשב לקשה יותר, היות ומערב גם את שרירי הידיים. טווח המחירים למכשיר האליפטיקל נע בין 3,000 ₪ ל-7,000 ₪.