תוכן [ הסתר ]

מחשבון שריפת קלוריות הוא כלי המסייע לכם לאמוד מהו מספר הקלוריות שאתם שורפים במצבים שונים בו מצוי הגוף, כמו גם מגוון של פעילויות גופניות.

בשנים האחרונות, עקב העלייה במודעות האוכלוסייה לתחום התזונה, הבריאות והכושר אנו עדים לגל של מחשבונים בתחום הדיאטה. אחד מן המחשבונים הפופולאריים המעניקים אומדן מדויק אודות כל הישג קלורי הוא מחשבון שריפת קלוריות.

המאמר הבא יפרט אודות מחשבון שריפת קלוריות וכיצד תוכלו להאיץ את תהליך שריפת הקלוריות.

מהו מחשבון שריפת קלוריות?

מחשבון לשריפת קלוריות הוא מחשבון הקובע את מספר הקלוריות הנשרפות בגופינו במהלך פעילויות שונות. המחשבון מחשב את מספר הקלוריות הנשרפות בגוף בהתאם לנתונים הפיזיים האישיים של כל אדם, לרבות: משקל גוף, סוג הפעילות וכמה זמן אורכת הפעילות בדקות.

כיצד פועל מחשבון שריפת קלוריות?

המחשבון פועל לפי שימוש בערך הקבוע MET (METABOLIC EQUIVALENT) שהוא היחס שבין קצב חילוף החומרים של הגוף בזמן פעולה ובין קצב חילוף החומרים הבסיסי של הגוף בזמן מנוחה הנקרא: RMR או BMR.

על מנת להפעיל את המחשבון לשריפת קלוריות, ולברר מהו מספר הקלוריות שאתם שורפים בכל מצב גופני עליכם תחילה להזין את נתוניכם האישיים: גיל ומשקל ולאחר מכן עליכם לבחור את סוג הפעילות הגופנית לגביה יש ברצונכם לדעת את כמות הקלוריות הנשרפת, כמו גם עליכם להזין את אורך הפעילות (20 דקות, 60 דקות וכו'). לאחר שהזנתם את כל הפרטים הרלוונטיים, תוכלו לדעת בדיוק מהו מספר הקלוריות שאתם שורפים בפעילות זו.

מהי הדרך הטובה ביותר לשריפת קלוריות משמעותית?

אם גם אתם מתאמנים דרך קבע, אך מתקשים להשיל ולשרוף את מספר הקלוריות הרצוי ישנם כמה עצות שיוכלו לסייע לכם בתהליך.

מחקר חדש בנושא שריפת קלוריות גילה כי על מנת להגביר את קצב חילוף החומרים בגוף במהלך פעילות גופנית ואגב כך לשרוף יותר קלוריות עליכם לשנות את רמת עצימות התרגול לאורך האימון וכך תוכלו להגדיל את מספר הקלוריות שאתם שורפים.

כעת אתם וודאי שואלים מדוע ניתן לשרוף יותר קלוריות ברמת עצימות משתנה לעומת רמת עצימות קבועה של פעילות גופנית?

אם כן התשובה היא כדלהלן: אימון גופני המורכב מהפסקות במרווחים של בין 3 עד 5 דקות מנוחה בין תרגיל לתרגיל מסייע בשלושה פרמטרים חשובים המגבירים את קצב שריפת הקלוריות:

  • שיפור בכושר הגופני (מאמץסיבולת לב ריאה)
  • שיפור צריכת החמצן המרבית
  • הגברת יכולת הגוף בקצב שריפת הקלוריות לאורך האימון ולאחריו.

יחד עם זאת, יש לציין כי אימון גופני בהפוגות צריך להיעשות בצורה מבוקרת ורק על ידי אנשים המתאמנים דרך קבע. כמו כן טרם התחלתם לעבוד בשיטה זו, עליכם תחילה לפתח סיבולת אירובית ולהסתגל לאימון גופני קבוע במאמץ. לסיכום אם ברצונכם לדעת כמה קלוריות גופכם שורף במגוון פעילויות ספורט היכנסו אל מחשבון שריפת קלוריות.