מחשבון דיאטה הוא כלי מצוין לאנשים הרוצים לפצוח בדיאטה ומעוניינים להרכיב לעצמם תפריט דיאטה נכון ובריא, וזאת בהתאם לנתונים הפיזיים (משקל, גובה, גיל), בהתאם לפעילות הגופנית שהם מבצעים מדי יום והעדפותיהם הקולינאריות.

מחשבון דיאטה נועד לתת תשתית מובנית של דיאטה הדרגתית, נכונה ומאוזנת הנשענת על כל אבות המזון הנחוצים לגופינו, הרכבי המזון המומלצים, ומספר הקלוריות המומלץ לנו במהלך הדיאטה. האינטרנט הוא מרחב נפלא המציע פתרונות רבים לאנשים המעוניינים לרזות. האינטרנט מציע שפע של מידע, טיפים וכלים כיצד להתמודד נכונה עם תהליך ההרזיה. באינטרנט תוכלו לחשב את משקלכם הנוכחי ולקבל אומדן מדויק לגבי משקל היעד שלכם, זאת בהסתמך על מחשבוני משקל הנשענים על מדד ה – BMI. תוכלו למצוא מגוון של תפריטי דיאטה באתרים השונים ואפילו תוכלו להרכיב לעצמכם תפריט דיאטה אישי באמצעות מחשבוני דיאטה ייחודיים.

במאמר הבא נבהיר מהו מחשבון דיאטה וכיצד מחשבון דיאטה עשוי לתרום לנו לתהליך ההרזיה.

אז מהו מחשבון דיאטה?

מחשבון דיאטה הוא אמצעי לחישוב צריכת הקלוריות היומית בהתבסס על קצב חילוף החומרים בגופו של האדם.

על מנת לחשב במדויק את כמות הקלוריות המומלצת מחשבון הדיאטה נשען על שני מדדים חשובים:

  • מדד BMR (Basal Metabolic Rate) – זהו מודל הקובע את קצב חילוף החומרים בגוף האדם. על מנת להבין את מדד ה – BMR יש להבין כי קצב שריפת הקלוריות תלוי בהכרח בפרמטרים כגון: גובה, משקל, גיל, רמת פעילות גופנית ומין.
  • מדד BMI (Body Mass Index) – זהו מודל הקובע את מסת הגוף הרצויה, כלומר את המשקל הרצוי לאדם וזאת ביחס לנתוני גובה ומשקל.

שני המדדים הללו הם חלק בלתי נפרד ממחשבון הדיאטה, והם הקובעים את מכסת הקלוריות הרצויה לאדם בהתבסס על פרמטרים שונים לרבות: גובה, משקל, מין וגיל.

כמו כן, ישנם מחשבוני דיאטה המכילים טבלת קלוריות ומאפשרים לכם להרכיב לעצמכם תפריט מאוזן ונכון בהתאם למכסת הקלוריות המומלצת לגופכם.

מהי תרומתו של מחשבון הדיאטה לתהליך ההרזיה?

לראשונה, יש באפשרותכם לשלוט בכל מרכיב ומרכיב בדיאטה שלכם וזאת תוך התחשבות בנתוניכם הפיזיים והעדפותיכם הקולינריות. המחשבון עושה עבורכם את "העבודה השחורה" והופך את תהליך הדיאטה לנגיש, מובנה, הדרגתי, נכון ובריא יותר.

לסיכום: מחשבון דיאטה הוא אמצעי נפלא להרזיה המסייע לעבור את תהליך הדיאטה בקלות רבה יותר. ולמרות כל זאת אנו ממליצים להתייעץ עם רופא טרם התחלת הדיאטה באמצעות מחשבון דיאטה.