אם ברצונכם להכפיל את קצב הירידה במשקל גופכם הרבו בשתיית מים. מים הם אחד המרכיבים הדומיננטיים בגוף האדם שכן גופינו מכיל 78% מים. לפיכך, מים הם מרכיב חיוני, הכרחי וחשוב במהלך הדיאטה. כמו כן למים תפקיד עיקרי בוויסות התהליכים הכימיים המתקיימים בגוף לרבות: סיוע בתהליך העיכול ולמערכת העיכול, סיוע בסילוק הפסולת הרעילה המצטברת בגוף, סיוע בהעברת חמצן וחומרי מזון לתאים, בניית רקמת השריר, ריפוד מפרקי הגוף ועוד.

דיאטה הנתמכת בפעילות גופנית ודיאטה כלל גורמת לאיבוד רב של נוזלים כתוצאה מתהליך פירוק השומנים בגוף הניכר בגופינו באמצעות נשימה, זיעה, שתן וצואה. על מנת להחזיר לגופינו את האיזון הנחוץ לו ובייחוד אם ברצונכם להאיץ את תהליך חילוף החומרים בגוף הרבו בשתיית מים.

כיצד מים תורמים לתהליך ההרזייה?

  • מים חיוניים לתהליך פירוק השומנים בגוף.
  • מחד גיסא, מים מסייעים לתהליך חילוף החומרים בגוף. מאידך גיסא חוסר במים גורם להאטה בקצב חילוף החומרים בגוף. לכן, הרבו בשתיית מים והכפילו את קצב הירידה במשקל.
  • מים ניתן לצרוך ללא הגבלה כיוון שאין בהם ערך קלורי. כמו כן מים מעניקים תחושת שובע ואף עשויים להשקיט את התיאבון – נסו לשתות מים עם חצי פלח לימון וראו כיצד חשק התיאבון מתפוגג במהירות.
  • מים מסייעים לתהליך העיכול ואגב כך מאיצים את תהליך פירוק השומנים בגוף.
  • מים מסייעים לשמירת גמישות העור ובריאותו נתון החשוב בעיקר במהלך תקופת הדיאטה.
  • הרבו בשתיית מים קרים כיוון שאלו מאלצים את הגוף להתאים את טמפרטורת המים לטמפרטורת הגוף ולשם פעולה זו הגוף צורך אנרגיה (כלומר= הגוף שורף יותר קלוריות בשתיית מים קרים).

לסיכום, אם ברצונכם להאיץ את תהליך ההרזיה ולתרום לגופכם ולבריאותכם – הרבו בשתיית מים.

חוזרים לשתות נביעות: מים מינרלים מהטבע