החלק הגורלי בכל דיאטה הוא כמובן נושא המשקל. לפיכך, הצעד הבסיסי שעליכם ליישם ולהפנים הוא העובדה כי כל דיאטה מתחילה בשקילה. נושא השקילה במהלך הדיאטה הוא ללא ספק רגע גורלי הטומן בחובו את הגושפנקא הסופית להצלחת הדיאטה או לכישלונה. ואם ברצוננו לייעל את התהליך, עלינו לתכנן ציר זמן הגיוני והדרגתי ובו נציב לעצמנו טווחי יעד עתידיים, אשר בהם נעמיד את משקלנו למבחן התוצאה הישירה הכרוך כמובן בשקילה.

ובכדי להעריך נכונה את ההישגים שנקצור לאורך שלבי הדיאטה עלינו להבין כי כל דיאטה מתחילה בשקילה.

דיאטה המתחילה בשקילה מהווה למעשה את נקודת הציון הראשונה בתהליך ההרזייה ומשמשת כמדד להשוואה בין המשקל ההתחלתי ובין משקל היעד כמו גם מאפשרת לדעת במדויק כמה קילוגרמים השלנו ממשקלנו בכל שלב ושלב בדיאטה.

לכן עשו לכם מנהג ובחרו יום קבוע בשבוע ואפילו שעה קבועה שבה תישקלו את עצמכם.

אנו ממליצים להישקל כל שבועיים בכדי שתוצאת המשקל תהיה משמעותית דיה וכמו כן אנו ממליצים לכם להישקל על בטן ריקה בשעות היום ולא בשעות הלילה.

יתרונותיה של דיאטה המתחילה בשקילה:

  • נתוני המשקל ההתחלתיים ישמשו כמדד יחסי להשוואה ויהוו עבורכם פידבק באם תוכנית הדיאטה שבניתם לעצמכם לרבות תזונה נכונה וכושר גופני, האם הפרמטרים הללו מסייעים לכם ותורמים לירידה ההדרגתית במשקל.
  • הפיכת השקילה "למנהג טקסי" תעניק לכם מוטיבציה להמשיך ולהתמיד בדיאטה ובתהליך הקשה וכן להמשיך להאמין ביכולת שלכם לעמוד ביעד ולהגיע למשקל המיוחל.
  • במידה ולא ניכרים שינויים משמעותיים לאחר חודש של דיאטה המלווה בתזונה נכונה ופעילות גופנית מתאימה, עליכם לעצור ולבחון מהם הקשיים בתפריט הדיאטה הקיים וכמובן שיש לשקול את שינוי תפריט הדיאטה.

לסיכום, אם ברצונכם לתכנן בצורה חכמה, נכונה ועקבית את הדיאטה שלכם, מוטב ליישם את ההמלצה הבסיסית המצדדת בעובדה הפשוטה כי כל דיאטה מתחילה בשקילה.