תוכן [ הסתר ]

הסיבות לפעילות גופנית ברורות לכולנו. פעילות גופנית מסייעת לנו לשמור על ויטאליות, מעלה את מצב הרוח, משקמת את הגוף ושומרת על תקינות המערכות שלנו. אורח חיים נכון נוגע גם במישור של התזונה הנכונה. כאשר זו אינה מאוזנת, אנו עלולים לפתח מחלות שונות וזאת מעבר למראה האסתטי שאינו מפיק תועלת מקילוגרמים מיותרים.

הדרך הנכונה ביותר על מנת לשמור על מראה יפה ובריאות היא לשלב בין התזונה הנכונה לבין הספורט. לא בכדי לא נרשמה כאן המילה: דיאטה, היות ולא מדובר על תקופה אחת של התנהלות קצובה במזון, מדובר על אורח חיים בריא לאורך זמן. כאשר מנת הקלוריות מוגשת נכון על צלחת, לצד אופני כושר או כל עשייה ספורטיבית אחרת לאורך זמן, החיים נראים הרבה יותר מחויכים ובריאים.

מה הקשר בין ספורט לתזונה נכונה?

פעילות גופנית מסייעת לחילוף חומרים מהיר יותר. חילוף החומרים מגביר את הקצב של שריפת הקלוריות בגוף האדם. איזון בין השניים וודאי שיפחית ממשקל הגוף, בין אם נרצה ובין אם לא. הפעילות הגופנית תעשה שירות מצוין גם עבור חיטוב הגוף, חוזק השרירים, ויצירת הגמישות בהם. כל אלה יסייעו לתפקוד היום יומי.

כיצד לפעול נכון במישור הפעילות הגופנית?

דרגת הקושי של העשייה הספורטיבית מעלה את הקצב של פעימות לבנו ושורפת יותר קלוריות. דופק בטווח של בין 125 - 135 פעימות בדקה, יהווה יופי של קנה מידה שאנו בכיוון הנכון עבור שריפת קלוריות אפקטיבית. חשוב לדעת כי פעילות ספורטיבית לאורך זמן ובהתמדה היא מתכון מנצח עבור שריפת שומנים. גוף שמבצע פעילות גופנית באופן קבוע שורף שומנים טוב יותר מאשר גוף שאיננו פעיל.

קיימים שני סוגים של פעילות ספורטיבית: אירובית ואנאירובית

הפעילות האירובית הינה פעילות בה הצריכה של החמצן גבוהה יותר. פועל יוצא מכך הוא קצב סילוק חומצות החלב העומד בקנה אחד עם קצב ייצור אותן חומצות. מדובר על כל פעילות בה הגוף נושא את עצמו בכוחות עצמו, כגון רכיבה על אופניים, בחוץ או במכון (כאופני כושר), ריצה או הליכה (בחוץ או בתוך מכון) וכדומה.

לעומת הפעילות האירובית, עומדת, מוכנה לזינוק, הפעילות האנאירובית. זו פועלת על הגוף בצורה שונה. מדובר על אימוני כוח. אלה תפקידם לחזק את המסה של השריר. זאת ניתן לבצע על ידי הפעלה של התנגדות משתנה בהתאם ליכולת האינדיבידואלית, על הגוף.

כל תכנית שתורמת לתזונה נכונה חייבת לכלול פעילות משני הסוגים (אירובית ואנאירובית). אם כי יש לתת דגש על פעילות בתחום האירובי מכיוון שהיא תורמת לשריפת קלוריות רבה יותר, לקצב חילוף חומרים מהיר יותר, לעלייה בכושר של הלב וכן השרירים ובסופו של דבר גם לניצול מרבי יותר של מאגרי שומן בגוף.

אז מה? רוצים את החיים בלייט, בבריאות ועם חיוך על השפתיים? עלו על אופני כושר ותתחילו לפדל. חיזוק שרירי הרגליים והישבן, שריפת קלוריות ושומנים ייעשו במהירות וביעילות בדרך ספורטיבית זו.