»
»

תזונה אורגנית

תזונה אורגנית, הצוברת תאוצה בשנים האחרונות, מהווה נדבך מרכזי בחייהם של אנשים החפצים בקיום אורח חיים בריא, נכון ואיכותי.

תזונה אורגנית, המושתת על צריכת מזון אורגני בלבד, הגדל בתנאים מיוחדים, המדירים חומרי ריסוס והדברה, הורמונים, מי השקיה מזוהמים ושאר מזיקים מודרניים, היא ללא ספק התשובה הנכונה לקיום אורח חיים בריא ונטול מחלות.

המאמר הבא, מבקש לבאר את המושג תזונה אורגנית ולהסביר מהם היתרונות בקיום אורח חיים המושתת על תזונה אורגנית.

מהו מזון אורגני?

מזון אורגני הוא מזון הגדל בתנאים טבעיים ייחודיים, ללא שימוש בתרופות, חומרי ריסוס והדברה, הורמונים, דשנים כימיים והנדסה גנטית. מה גם, שמוצרי מזון אורגניים אינם מכילים צבעי מאכל או חומרים משמרים. העיקרון המוביל בחקלאות אורגנית, נשען על העובדה הפשוטה, כי כל החוליות, הנוטלות חלק בשרשרת הגידול, החל ממי ההשקיה (שהם מי תהום), דרך הדשנים, שהם קומפוס טבעי המכיל זבל של צאן ובקר (שלא הוחדרו אליהם הורמונים או תרופות) וכלה באיכות ובריאות האדמה, הנם אורגניים. הרעיון העומד מאחורי תורת הגידול האורגנית, הוא העובדה כי בריאות האדם כמו גם בריאות בעלי החיים, תלויה בבריאות האדמה והצומח.

מאז ימי המהפכה התעשייתית, הפכה החקלאות, ממשק אוטארקי של גידול לתוצרת עצמית, למשק תעשייתי של גידול לתוצרת המונית, עובדה אשר אילצה חקלאים רבים, לפתח שיטות וטכנולוגיות גידול מתקדמות, הנשענות על חומרי הדברה רעילים, המחלחלים לאדמה, פוגעים בה ומפרים את האיזון שבטבע. בשורה התחתונה, צריכת מזון אורגני הוא המוצא היחידי להימנע מחדירתם של הרעלים המזיקים לגופנו.

מהי תזונה אורגנית?

תזונה אורגנית, היא דיאטה המבוססת על תפריט של מוצרי מזון ומאכלים אורגניים, אשר גודלו בתנאים אורגניים, וקיבלו "הכשר אורגני" מחברות הפיקוח הבאות: טוב השדה, אגריאור וסקאל ישראל.

היתרונות הטמונים באורח חיים המבוסס על תזונה אורגנית

אז לשם מה?

אז מדוע באמת, כדאי לנו לשלם קצת יותר בעבור תוצרת אורגנית ולסגל לעצמנו אורח חיים בריא המושתת על תזונה אורגנית? אם כן, התשובה היא ברורה, אם ברצוננו לשמור על בריאותנו ובריאות ילדינו, לכבד את האדמה עליה אנו דורכים ואת הסביבה בה אנו חיים, עלינו לעבור לתזונה אורגנית, המעניקה לנו בריאות, הגנה מפני מחלות, חיוניות ואף שומרת לנו על הכדור.

לסיכום, אם ברצונכם לנהל חיים בריאים, חיוניים ואיכותיים, תזונה אורגנית היא התשובה הנכונה. רוצים לפנק את עצמכם? לכו למסעדה המציעה מזון אורגני. בתיאבון!

דיאטה בקלות