»

סדנאות תזונה

סדנאות תזונה מסמלות את הצעד הראשון לאימוץ אורח חיים בריא, טבעי וחיוני. עם עליית המודעות להרגלי התזונה הלקויים בעולם המערבי כמו גם איכות המזון הירודה המאפיינת את סל המזון המודרני גובר הרצון ללמוד, לרכוש ולסגל אורח חיים בריא וטבעי יותר, המושתת על עקרונות של תזונה נכונה, מזון טבעי ובריא, וכמובן פעילות גופנית.

המשולש הקדוש המחבר בין שלושת הפרמטרים: תזונה, גוף ונפש מהווה את הבסיס לתורת התזונה הנכונה הנלמדת באמצעות סדנאות תזונה, הרצאות ומפגשים קבוצתיים מיוחדים אשר באמצעותם ניתן לאמץ אורח חיים בריא ואיכותי יותר. במאמר הבא נציג בפניכם את המדריך המקיף בנושא סדנאות תזונה.

מהן סדנאות תזונה?

סדנאות תזונה הן אמצעי לסיגול הרגלי תזונה נכונים למען ניהול אורח חיים בריא. כיום, ניתן למצוא מגוון רב של סדנאות תזונה אשר רובן ככולן מבוססות על תורת תזונה זו או אחרת כדוגמת: תזונת ה –RAW FOOD, תזונה מחזקת- סינית, תזונה טבעונית, תזונה נטורופתית, אירו ודה ועוד. סדנאות התזונה מסמלות את "יריית הפתיחה" לקראת השינוי המיוחל והמעבר לחיים בריאים ונכונים יותר.

בשנים האחרונות, יותר ויותר אנשים נאלצים להתמודד עם עייפות כרונית, לחצים ומתחים, מחלות למיניהן וירידת אנרגיות. תזונאים, דיאטנים ומומחים מן הרפואה האלטרנטיבית, טוענים כי לסימפטומים אלו יש קשר ברור להרגלי התזונה הלקויים של האדם המודרני וכן איכותו הירודה של המזון.

לפיכך, אנשים המעוניינים לחזק את מערכות הגוף והנפש גם יחד מרגישים כי המזור הנכון לגופם הוא שינוי בהרגלי התזונה באמצעות רכישת פרקטיקה וידע בנושא תזונה בריאה על ידי סדנאות תזונה.

מהם הנושאים הנלמדים במהלך סדנאות תזונה?

כיום אנו עשויים להיתקל בעשרות סדנאות תזונה מסוגים שונים. כל סדנא נשענת על תורה אחרת ודוגלת בהרגלי תזונה אחרים. לכן הנושאים שיוזכרו במאמר זה מייצגים ערב רב של גישות ומבקשים לברר את הרעיון העומד מאחורי סדנאות אלו.

מהם היתרונות של השתתפות בסדנאות תזונה?

ישנם אנשים המעדיפים לפנות לערוצים פרטניים יותר על מנת לשנות הרגלי דיאטה ותזונה לקויים למשל באמצעות תזונאית, דיאטנית ואפילו רופא. אולם אין ספק כי החברותא והאינטראקציה הנוצרת בין אנשים במהלך סדנאות תזונה מעצימה את החוויה.

דיאטה בקלות