»
»

מחשבון משקל

בהתחילנו דיאטה חדשה עלינו תחילה לשקול את עצמנו ולהציב מטרה ברורה – משקל יעד. מחשבון משקל הוא אחד האמצעים הפופולאריים והשמישים לאנשים המחליטים לבצע דיאטה. זאת לנוכח העובדה הפשוטה כי מחשבון משקל מאפשר לנו לדעת במדויק מהו משקלנו, כמו גם להעריך בהתאם לטבלת המשקל האם היחס בין גובהנו ובין משקלנו הינו תקין או שמא הננו חורגים מן הטווח התקין לטוב או לרע, ואז כמובן אין ברירה מאשר לפצוח בדיאטה מבוקרת, הדרגתית ונכונה המותאמת לצרכינו הקולינריים ולמצב גופינו.

היום, שלא כמו בעבר, המרחב הקיברנטי מציע לנו אלף דרכים למדידת המשקל, הסדרת תפריט תזונתי, חישוב קלוריות וחישוב תקופת הדיאטה והכול בהישג יד ובלחיצת עכבר אחת פשוטה.

במאמר הבא, נסביר מהו מחשבון משקל וכיצד מחשבון משקל עשוי לסייע לנו לאורך תהליך ההרזיה.

מהו מחשבון משקל?

מחשבון משקל הוא מחשבון המאפשר לנו להעריך נכונה את משקל גופינו וזאת בהתבסס על מדד ה – BMI.

מדד ה – BMI הוא מדד מדעי אשר קובע ביחס לגובהו של האדם את משקלו האופטימאלי. מדד ה – BMI הוא מדד המיועד לנשים וגברים המעוניינים לדעת מהו המשקל המומלץ לגופם, מהו הטווח התקין ומהו טווח הסיכון (בין שמדובר בתת משקל ובין שמדובר בעודף משקל). מדד זה למעשה מבוסס על טבלת משקל וגובה ומשמשת רופאים בכדי לזהות ולהתריע סיכונים פוטנציאליים (לרבות: סכרת, התקף לב, שבץ, לחץ דם, כולסטרול ועוד) העשויים להתרחש למטופל בגין משקל חורג.

מדד ה – BMI מבוסס על חמישה טווחים שונים המורים על תקינותו או חריגותו של משקל הגוף, והם:

כיצד מחשבון משקל עשוי לסייע לנו במהלך הדיאטה?

מחשבון משקל, מאפשר לנו לקבל אומדן מדויק של משקל היעד אליו עלינו לשאוף בתחילת מסע ההרזיה ואף מזהיר אותנו מפני טווחי משקל מסוכנים העשויים לסכן את בריאותינו. עשו לכם מנהג קבוע: שקלו את עצמכם כל שלושה שבועות, הקלידו את נתוני הגובה והמשקל במערכת הממוחשבת של מחשבון משקל וכך תוכלו לדעת במדויק מהו הישגכם הנוכחי ועוד כמה קילומטרים נותרו לכם עד לגמר המסע וההגעה למשקל האופטימאלי והמיוחל.

לסיכום, מחשבון משקל הוא כלי מצוין ונגיש העשוי לסייע לכם רבות במהלך הדיאטה. השתמשו בו בחוכמה, והקפידו תמיד על טווחי זמן הגיוניים לבדיקת משקלכם וכך תוכלו להבחין בהישגים משמעותיים של ירידה במשקל וזאת בזכות מחשבון משקל.

דיאטה בקלות