»
»

מדריך תוספי תזונה

תוספי התזונה הם מעין כדורים או כמוסות מיוחדות, שבהם אצורות כמה מאבני היסוד של המערכת הבריאותית שלנו. לרוב, התוספים האלה כוללים בתוכם ויטמינים או מינרלים וכל אחד מהם מסייע להתגבר על חוסרים משמעותיים בגוף.

החוסרים התזונתיים הם מהתופעות הנפוצות ביותר בעולם המערבי ומהגורמים העיקריים לתחלואה בקרב אוכלוסיות מכל העולם – מדיכאון ועד סרטן. שנים רבות כלל לא הייתה מודעות לעניין זה אך גם כשהמודעות גדלה, הפיתרון היעיל ביותר לא הגיע. עד שהומצאו תוספי התזונה, והמצב מתחיל, כך נדמה, להתייצב.

אז אילו תוספים כדאי לצרוך?

כיום, ישנם סוגים רבים מספור של תוספי מזון – כל אחד מהם מיועד לצורך אחר או לכמה צרכים בעלי מכנה משותף. אך עדיין, אין זה אומר שצריך לרכוש את כולם ולהפוך אותם לחלק מהתזונה היומית כך סתם ללא סיבה. כמו כל דבר, גם תוספי התזונה עלולים להזיק אם יילקחו בכמויות מוגזמות.

כעת הזמן להבין אילו סוגים של תוספים ישנם היום בשוק ובמה, בגדול, הם יכולים לסייע לנו מבחינה בריאותית:

בכל מקרה, חשוב להתייעץ

כפי שציינו קודם לכן, תוספי תזונה הם גם כן 'מוצר' שיש לצרוך בכמויות מדודות ומבלי להפריז. צריכה מוגברת יש בה כדי להזיק לא פחות מאשר מקרה של מחסור חמור ולכן חשוב מאוד להתייעץ לפני תחילת הנטליה שלהם.

ראשית, יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש – ממש כמו בפרסומות לתרופות הכי מורכבות. שנית, מומלץ לבקר אצל רופא המשפחה ולהתייעץ איתו לגבי המינון הנכון. ושלישית, מעט 'שיעורי בית' (שהחלו כבר כאן) לא יזיקו לעולם.

דיאטה בקלות