»
»

דיאטנית קלינית

פנייה אל דיאטנית קלינית היא דרך נפלאה להתמודדות אפקטיבית עם הפרעות אכילה, השמנת יתר ומשקל עודף. רבים מאיתנו המתמודדים עם הרגלי אכילה לקויים חשים כי בהיעדר תמיכה מקצועית נכונה, הדרכה מקיפה והנחייה אישית תהליך הדיאטה צפוי להיכשל. לכן רובינו חשים כי פנייה אישית אל איש מקצוע (במקרה זה דיאטנית קלינית) עשויה להבטיח את הצלחת הדיאטה וירידה הדרגתית ומבוקרת במשקל. במדריך הבא נבקש לברר כיצד מסייעת דיאטנית קלינית לאנשים הסובלים מבעיות במשקל ומתי מומלץ להיעזר בדיאטנית קלינית בכדי לנהל בהצלחה את תהליך ההרזייה.

מהי ההגדרה המקצועית של דיאטן קליני ?

על פי הקריטריונים של המועצה להשכלה גבוהה בישראל ומשרד הבריאות, דיאטן קליני הוא מי שסיים בהצלחה שלוש שנות לימוד בתחום מדעי התזונה ועבר הכשרה בתזונה קלינית. תואר מוסמך בתזונה קלינית (M.S.C) מקנה הרשאה לטיפול באנשים הסובלים מהפרעות אכילה, השמנה, עודף משקל, מחלות מטבוליות וכרוניות, הרגלי תזונה לקויים, רגישות למזון ותזונה מונעת.

מהו תפקידה של דיאטנית קלינית ?

תפקידה העיקרי של דיאטנית קלינית הוא להקנות הרגלי אכילה בריאים, נכונים ומאוזנים המותאמים אישית לצרכיו הפיזיים, הנפשיים והבריאותיים של כל מטופל ומטופל. תפקידה להקנות ידע וכלים פרקטיים להתנהגות נכונה והתמודדות נכונה עם סיטואציות יומיות העשויות להשפיע לרעה על תזונתנו לרבות סטרס, דיכאון, לחץ בעבודה, אירועים משפחתיים, לימודים ועוד. מעבר לכך תפקידה של דיאטנית קלינית הוא לבנות תפריט יומי ואישי לכל מטופל ומטופל זאת בהסתמך על אבחון תזונתי המתבסס על בחינת הפרמטרים הבאים: פרופיל רפואי, נתוני משקל, גובה, העדפות אישיות למזון מסוג מסוים, וסכום הקלוריות היומי אותו צורך המטופל.

באילו תחומים מסייעת דיאטנית קלינית ?

התחומים בהם מטפלת דיאטנית קלינית הנם הבאים:

מתי מומלץ לפנות אל דיאטנית קלינית ?

לסיכום אם ברצונכם לשנות הרגלי דיאטה ואכילה לקויים, לשפר את רמת חייכם ולסגל אורח חיים בריא, פנייה אל דיאטנית קלינית תעניק לכם את המענה התזונתי המקצועי המושלם.

דיאטה בקלות