»
»

דיאטה וספורט

דיאטה וספורט הם ללא ספק השילוב המנצח לירידה הדרגתית, מבוקרת ומוצלחת במשקל הגוף. האדם המודרני נאלץ להתמודד עם שני אתגרים מהותיים בכל הקשור לתזונה נכונה, דיאטה וספורט: מחד גיסא, עליו להתמודד עם שפע של פיתויים קולינאריים בחייו. ומאידך גיסא הנוחות והפאסיביות המאפיינת את החיים המודרניים הופכת את העיסוק בפעילות גופנית לעניין הכרוך ברצון, מוטיבציה, פנאי וכסף.

שני האתגרים המהותיים הללו מהווים מכשול עיקרי בפני אנשים המעוניינים לרזות ולהפחית ממשקל גופם. לפיכך, שילוב נכון בין דיאטה וספורט נתפס כאחד מן הצעדים הבסיסיים בתהליך ההרזיה אשר תורם לירידה מבוקרת במשקל.

במאמר זה ננסה לברר את הקשר בין דיאטה וספורט וכן את התרומה הרבה של שני הפרמטרים הללו לתהליך ההרזיה.

אך אם ברצוננו להבין את הקשר הקיים בין דיאטה וספורט עלינו תחילה להבין את הקשר הפיזיולוגי בין השניים.

על הקשר בין דיאטה וספורט ותהליך חילוף החומרים:

מחקרים רבים מוכיחים כי פעילות גופנית מסייעת להפחתת אחוזי השומן בגוף כמו גם הורדת משקל וזאת בגין העובדות הבאות:

תהליך חילוף החומרים בגוף תלוי בשני פרמטרים מהותיים:

לכן, אם ברצונכם להאיץ את קצב חילוף החומרים ושריפת הקלוריות בגופכם ולהפחית ממשקל גופכם בדרך היעילה, המהירה והנכונה ביותר עליכם לשלב בין דיאטה וספורט וכך לבטח תוכלו לא רק לרזות, אלא אף תוכלו לשפר את בריאותכם, לחטב ולחזק את שרירי גופכם ואף תוכלו להעניק אנרגיה לחייכם. דיאטה המושתתת על הרגלי אכילה נכונים המתוזמנים בפעילות גופנית מתאימה, תורמת הן לשריפת השומנים והן לבניית השרירים בגוף, אולם ישנם מספר פרמטרים שיש להתחשב בהם על מנת להשיג את האפקט המנצח בין דיאטה וספורט.

בכדי לייעל את תהליך ההרזייה יש להתחשב בשלושת הפרמטרים הבאים:

ככלל אנו מזהים שני סוגים עיקריים של פעילות גופנית:

ככלל, מומלץ כי תוכנית ההרזייה תלווה בפעילות אירובית ואנאירובית. כאשר יש להעניק משקל רב יותר לפעילות אירובית בשל תרומתה לתהליך ההרזיה, לרבות: עלייה בקצב חילוף החומרים ושריפת הקלוריות בגוף, עלייה בכושר הלב והשרירים וניצול רב יותר של מאגרי השומן לצריכת אנרגיה.

לסיכום, מאמר זה ביקש להסביר את הקשר הישיר שבין דיאטה וספורט כשילוב מנצח המסיע ותורם רבות לתהליך ההרזיה. השילוב בין דיאטה וספורט הוא שילוב חיוני ההכרחי לאפקטיביות של תהליך ההרזיה. מדובר בקשר של הא בהא תליה, כיוון שדיאטה שאיננה נתמכת בפעילות גופנית או לחילופין פעילות גופנית שאיננה נתמכת בתזונה מתאימה לא תאפשר ירידה מאסיבית במשקל. ובדיוק בשל הסיבות הללו יש לשל בין דיאטה וספורט בצורה מאוזנת. סיבה נוספת לשלב בין דיאטה וספורט טמונה בעובדה כי שילוב בין דיאטה וספורט מסייע לשמירה על הבריאות ועל המשקל שהושג.

דיאטה בקלות